Samsung Galaxy Note 9 рангиран како најдобар смартфон за гледање видеа на YouTube

Објавено на 12.08.2018 во НовостиSamsung Galaxy Note 9 рангиран како најдобар смартфон за гледање видеа на YouTube

YouTube објави список со најдобрите смартфони за гледање видеа на оваа социјална мрежа. Прв на списокот е Samsung Note 9, кој е прогласен  за „најдобар YouTube мобилен“ за 2019 година. Признанието не го доби само деветката на SAMSUNG, туку и Pixel 2 XL, OnePlus 6, HTC U12 Plus. 

Овие мобилни од списокот ги покриваат сите опции што ги нуди YouTube платформата - можност за гледање на содржина снимана во 360 степени, можност за гледање на видеа во 4K резолуција, поддршка за најновите кодеци, доверлива DRM технологија, и друго. Целосниот список може да го погледнете на овој линк.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}