Откриени спецификациите и цената на Huawei Mate 20

Објавено на 16.08.2018 во НовостиОткриени спецификациите и цената на Huawei Mate 20

Стив Хемерстофер открива дека претстојниот Huawei Mate 20 би можел да има џиновски 6.25-инчен дисплеј, со засек во дизајнот. Kirin 980 процесорот ќе биде со 6GB или 8GB RAM меморија и внатрешна меморија од 128GB или 256GB, кои ќе може да се прошират преку microSD картичка и до 256GB. 

Тројна камера ќе има повторно исто како што е случајот со P20 Pro, со 40 мегапикселен сензор. Предната камера ќе биде 20 мегапиксели која ќе биде сместена во засекот. Huawei Mate 20 ќе има батерија со капацитет од 4,200mAh и EMUI 9.0 кориснички интерфејс, базиран на Android 9 Pie. Цената на моделот ќе биде 999 долари.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}