Кој прв го нападна Apple по промоцијата на iPhone Xs?

Објавено на 13.09.2018 во НовостиКој прв го нападна Apple по промоцијата на iPhone Xs?

Вообичаеното ривалство меѓу Apple и Samsung засега се чини дека е во мирување, па затоа нов предизвикувач на компанијата од Купертино побрза да стапи на сцената по вчерашната обемна презентација на iPhone Xs и сите мобилни новитети.

Први кои нападнаа се Huawei со потценувачка порака на официјалниот профил на Twitter. Huawei му порача на Apple дека е благодарен што „ги оставиле работите“ исти, алудирајќи дека не се понудени голем број на иновации и подобрувања на смартфоните.

Huawei дополни и дека ќе се видат во Лондон на 16 октомври кога се очекува официјалната промоција на Huawei Mate 20 и Huawei Mate 20 Pro моделите. Што мислите за овој напад на Huawei, дали е на „место“?

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}