Тим Кук: Apple цели за да „служи на сите“ со новите iPhone-и

Објавено на 14.09.2018 во НовостиТим Кук: Apple цели за да „служи на сите“ со новите iPhone-и

Apple iPhone е сега многу поевтин, но го има и во ултра скапа верзија, која варира од 750 долари до 1.450 долари. Меѓутоа, цените во Европа ќе бидат повисоки. Извршниот директор на Apple, Тим Кук, изјави дека цените на Apple паднаа и објаснува зошто ги лансираа новите iPhone XS Max и XR.

Apple разбира дека корисниците може да платат било каква цена за смартфон, но, крајната цел е да им „служи на сите“, нешто што се постигна со iPhone 7 за цена од 450 долари, и минатогодишниот модел на iPhone 8 со цена од 600 долари, објаснува Кук. Како и да е, компанијата сфати дека има многу корисници што сакаат и пониски цени од високо ценетиот модел на iPhone X, па затоа го лансираше и iPhone XR. Без разлика на тоа што моделот не може да се спореди со iPhone XS, смартфонот сепак го поседува истиот A12 Bionic чип и дизајнот со целосен екран.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}