Гејминг наследникот Razer Phone 2 доаѓа наскоро

Објавено на 15.09.2018 во НовостиГејминг наследникот Razer Phone 2 доаѓа наскоро

Брендот за електроника Razer потврди дека официјално на 10 октомври ќе ја одржи промоцијата на новиот специјализиран смартфон за мобилен гејминг.

Razer Phone 2 наскоро ќе ги донесе сите новитети и ќе треба да покаже дали е достоен наследник на првиот смартфон со кој започна еден нов тренд во мобилната индустрија каде посебен фокус се става на графичките перформанси и ектравагантниот дизајн кој треба да биде привлечен за фановите на мобилен гејминг.

Razer Phone 2 исто така ќе располага со 5,7 инчен Full Display, ќе работи со моќен осум-јадрен Snapdragon 845 процесор, 512 GB вградена меморија и Android 9.0 Oreo оперативен систем.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}