Asus Zenfone 5z наскоро добива Android 9.0 Pie

Објавено на 16.09.2018 во НовостиAsus Zenfone 5z наскоро добива Android 9.0 Pie

Asus Zenfone 5z како еден од најновите поскапи модели на тајванскиот бренд кој беше лансиран во јуни, сосема очекувано е наскоро да ја добие посакуваната надградба на оперативниот систем со последната верзија на Android 9.0 Pie.

Потврда за ваквиот чекор на Asus пристигна од бенчмарк сајтот Geekbench каде Asus Zenfone 5z е тестиран токму со софтверот Android 9.0 Pie што укажува на фактот дека надградбата треба да следи кон крајот на овој месец или пак некаде на почетокот на октомври.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}