Samsung Galaxy A7 (2018) ќе има тројна камера

Објавено на 18.09.2018 во НовостиSamsung Galaxy A7 (2018) ќе има тројна камера

Samsung Galaxy A7 (2018) како смартфон од високата класа на Samsung Mobile, а позициониран едно скалило под Galaxy S9, се очекува да понуди доста квалитетен сетап.

Според нов неофицијален рендер се открива дека Samsung Galaxy A7 (2018) ќе има тројна главна камера на задната страна за дополнителна прецизност и повеќе можности за сликање и снимање.

Samsung Galaxy A7 (2018) исто така ќе има одличен Infinity Display со размер од 18,5:9 со Full HD + резолуција, како и повеќе адути во хардверот.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}