Huawei ќе ги лансира иновативните Freebuds 2 безжични слушалки

Објавено на 26.09.2018 во НовостиHuawei ќе ги лансира иновативните Freebuds 2 безжични слушалки

Huawei допрва треба да го презентира премиум мобилниот уред Huawei Mate 20 во Лондон, кој ќе биде најмоќниот смартфон на компанијата. Освен новите смартфони, кинеската компанија спрема иновативни безжични слушалки, кои се патентирани врз база на Apple AirPods.

Се разбира, оваа информација не излегува од компанијата, туку од познатиот Роланд Куандт, кој постојано ги прогнозира технолошките текови и иновации. Експертот тврди дека слушалките ќе се нарекуваат Huawei Freebuds 2 Pro. Иновативните аудио слушалки ќе бидат со посебна кутија, која безжично ќе се полни од Huawei Mate 20 Pro. Премиум моделот ќе биде со заоблен екран од двете страни, кој ќе се спојува со рамката околу самиот дисплеј. Huawei Freebuds 2 Pro ќе биде со Qi стандард доаѓа во црна и бела боја. Неофицијално, цената ќе биде околу 150 евра.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}