Moto G7 рендери се појавија во јавноста

Објавено на 06.10.2018 во НовостиMoto G7 рендери се појавија во јавноста

MySmartPrice видео каналот на YouTube објави видео со рендери од претстојниот модел Moto G7, за кого претходно пишувавме за спецификациите. Motorola би требало да го објави новиот модел на почетокот на следната година. 

Moto G7 ќе биде со интересен дизајн и огромен смартфон. Ќе има FHD+ 6-инчен екран, 8-јадрен процесор, 4GB RAM меморија и 64GB внатрешна меморија. Задната камера ќе биде 16+5MP, а селфи камерата еднаква на 12MP. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}