Се очекува дебито на евтиниот Nokia 3.1 Plus

Објавено на 10.10.2018 во НовостиСе очекува дебито на евтиниот Nokia 3.1 Plus

Во големо исчекување од утрешниот промотивен настан на HMD Global се погласни се информациите за презентација на нови евтини смартфони со квалитетни компоненти и модерни перформанси.

Затоа се очекува дебито на новиот модел Nokia 3.1 Plus да се одржи утре со понуда на 6 инчен дисплеј со засек и HD Plus резолуција, квалитетен осум-јадрен процесор, двојна главна камера со сензори од 13+5 мегапиксели, батерија со одличен капацитет од 3500 mAh и скенер за отпечатоци.

Повеќе детали за новите смартфоните на HMD од Nokia серијата очекувајте утре.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}