Samsung Note 9 се покажа како одлична инвестиција

Објавено на 15.10.2018 во НовостиSamsung Note 9 се покажа како одлична инвестиција

Samsung Galaxy Note 9 стигна и во рацете на Telefoni.mk, кого го тестиравме и направивме одлични фотографии. Ако сакате подетални информации, може да ја најдете овде нашата рецензија Иновативен технолошки уметник со „волшебно стапче“.

Note 9 пристигна и во најатрактивната сина варијанта во комбинација со жолтиот S Pen. Note 9 е наследникот на Galaxy Note 8, со кого го споделува практично истиот дизајн, но оваа година има друга палета на бои.

Samsung не се откажува и од Edge заоблениот дисплеј, кој е дефинитивно одличен детал. Уредот располага со 6,4-инчен Super AMOLED екран, а има и Exynos 9810 осумјадрен процесор, 6GB RAM меморија и 128GB внатрешна меморија.

Има и понуда со 8GB RAM меморија и 512GB внатрешна меморија. Го пробавте ли вие телефонот, како ви се допаѓа. Вашите импресии? 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}