Најава за Lenovo S5 Pro со импресивна предна двојна камера

Објавено на 15.10.2018 во НовостиНајава за Lenovo S5 Pro со импресивна предна двојна камера

18 октомври ќе биде денот кога Lenovo го презентира новиот модел S5 Pro. Pro е подобрена веерзија на класичната Lenovo S5, а сето тоа го потврдува потпретседателот на компанијата, Чанг Ченг. 

Ченг вели дека Lenovo S5 Pro ќе пристигне со неверојатно добра селфи камера со два сензора од 16MP. Задната двојна камера ќе биде со резолуција од 13MP, а екранот ќе има големина од 5.7 инчи со Full HD резолуцијаи сооднос од 18:9. Под хауба ќе има Snapdragon 625 процесор, 4GB RAM меморија и 32GB/64GB внатрешна меморија. Lenovo S5 Pro ќе биде со Android 8.1 Oreo оперативен систем, а батеријата со капацитет од 3000mAh. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}