Настап на Еминем снимен со камерата на Pixel 3

Објавено на 15.10.2018 во НовостиНастап на Еминем снимен со камерата на Pixel 3

Google ја продолжува соработката со телевизиската мрежа ABC од САД, па така вечерашниот настап на популарниот рапер Еминем како дел од шоуто на комичниот водител Џими Кимел ќе биде прикажа снимен делумно и со камерата на Pixel 3 смартфонот.

Еминем ќе ја изведе насловната песна „Веном“ од истоимениот игран филм кој претходната недела ја дочека својата премиера. Pixel 3 ја продолжува традицијата на Google за понуда на импресивна камера со специјализиран сензор кој овозможува најквалитетно процесирање на слики. 

Pixel 3 има единечна, но многу квалитетна главна камера со 12.2 MP, леќа со f/1.8 апаратура, 28mm широчина, 1/2.55" големина на пиксе, со оптичка стабилазиција на сликата и двопикселен фазен автофокус.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}