Xiaomi Mi Mix 3 доаѓа со 10GB RAM и 5G мрежа

Објавено на 18.10.2018 во НовостиXiaomi Mi Mix 3 доаѓа со 10GB RAM и 5G мрежа

Xiaomi веќе го потврди дизајнот и датата на лансирање на Mi Mix 3, но од вчера компанијата почна да објавува и тизери со спецификациите на телефонот. После кратки шпекулации, брендот со евтини телефони прикажа две огромни предности.

Xiaomi објави дека Mi Mix 3 ќе биде еден од „првите смартфони во светот“ со тоа што ќе има вградена поддршка за 5G мрежа. Ова е навистина импресивно, исто како и тоа што ќе биде првиот смартфон со 10GB работна меморија. Mi Mix 3 ќе дебитира на 25 октомври во Пекинг. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}