Huawei P20 and Mate 10 наскоро добиваат надградба со Android 9 Pie

Објавено на 07.11.2018 во НовостиHuawei P20 and Mate 10 наскоро добиваат надградба со Android 9 Pie

Emotion UI 9.0 конечно ќе биде лансиран на 10 номеври за P20 и Mate 10. Huawei објави официјален постер со EMUI, кој ќе биде надграден со Android 9.0 Pie. Ова вклучува неколку телефони од портфолиото на Huawei, а го опфаќа и Honor.

Први на списокот се Mate 10 моделиите и Lite верзијата, како и Porsche Design RS верзијата. Понатаму, на списокот се наоѓаат P20 и P20 Pro, Honor 10, View 10, и гејмерскиот Honor Play. Се разбира, поентата е за постарите модели, затоа што Mate 20 серијата веќе ги има. EMUI 9.0 доаѓа со подобрување во батеријата и перформансите, што Google маестрално го направи тоа со Android Pie.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}