Samsung го откри скапиот W2019, со Snapdragon 845

Објавено на 11.11.2018 во НовостиSamsung го откри скапиот W2019, со Snapdragon 845

Samsung официјално ја претстави најновата верзија на својот скап Android уред на преклоп - W2019. Преднарачките започнуваат од денес, 11 ноември. Спецификациите на моделот се 6GB RAM и 128GB (256GB) ROM меморија, за цена од 2,732 долари.

Уредот ќе располага со 4.2-инчен Super AMOLED дисплеј, FHD резолуција од 1080 x 1920 пиксели, Snapdragon 845 процесор, задна двојна камера од 12MP + 12MP и отвор на бленда од f/1.5-f/2.4. Другите алатки се OIS, 2X оптички зум, 4K видео со 60fps и 1080p режим за снимање на забавени снимки и видеа со 960fps.

Батеријата ќе биде со капацитет од 3070mAh, оперативниот систем Android 8.1 Oreo, а од задната страна има и сензор за отпечатоци. Достпаните бои се розево-златна и платинум. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}