Apple подарува iPhone XR на секој гостин во The Ellen Show

Објавено на 02.12.2018 во НовостиApple подарува iPhone XR на секој гостин во The Ellen Show

Во 2004 година 276 луѓе од студиото на Опра Винфри добија нов Pontiac дониран од компанијата, во вредност од неверојатни 28,000 долари. Apple одлучи на ист начин да промовира еден од своите нови iPhone модели за време на последните неколку епизоди.

Сега Ellen Show доделува iPhone XR секој ден во времетраење од 12 дена за гостите. На видеото одозгора можеме да ја видиме дружбата на Елен Деџенерис со гостинката, актерката Џулија Робертс, кои ја играа играта Heads Up game. Ова е игра кога двајца луѓе ќе се свртат еден кон друг, кога едниот е со телефонот врз главата. Робертс на крај за iPhone XR рече: „супер е тоа што го има во шест бои и ја има најдолгата батерија во светот“. 

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}