Lenovo Z5s доаѓа наскоро со три главни камери

Објавено на 04.12.2018 во НовостиLenovo Z5s доаѓа наскоро со три главни камери

Lenovo официјално на 6 декември ќе го претстави новиот квалитетен смартфон Lenovo Z5s кој ќе има три главни камери на задната страна, модерен дизајн, иновативен Full дисплеј со една селфи камера но, дали таа ќе биде вградена во екранот засега нема потврда.

Според расположливите информации Lenovo Z5s ќе има огромен 6,3 инчен дисплеј, батерија со капацитет од 3,210 mAh, ќе работи со осум-јадрен процесор на Qualcomm, а ќе се управува со интерфејсот ZUI.

Останува само да се открие цената на Lenovo Z5s и неговата достапност на пазарот.
 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}