Sony Xperia XZ4 ќе има импресивен 21:9 дисплеј

Објавено на 06.12.2018 во НовостиSony Xperia XZ4 ќе има импресивен 21:9 дисплеј

Sony Mobile најверојатно подготвува нов ѕвер во премиум класата кој ќе воодушеви многу корисници со импресивен 6,5 инчен дисплеј кој ќе биде ефикасно изработен со размер од 21:9.

За Sony Xperia XZ4 исто така се шпекулира дека ќе има тројна главна камера на задната страна, ќе работи со моќен осум-јадрен Snapdragon 855 процесор надополнет со 6 GB RAM и мемориски избор од 64 GB до 256 GB.

Според првичните прогнози Sony Xperia XZ4 најверојатно ќе дебитира на MWC 2019 во февруари во Барселона.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}