Xiaomi Mi 8 Explorer доби два одлични додатоци за камерата

Објавено на 06.12.2018 во НовостиXiaomi Mi 8 Explorer доби два одлични додатоци за камерата

Explorer верзијата на премиум смартфонот Xiaomi Mi 8 Explorer со најновата надградба на корисничкиот интерфејс MIUI OS 10 доби два одлични додатоци на главната камера кои ќе им бидат од одлична корист на сопствениците.

Станува збор за додавање на режимот на ултра забавено снимање со импресивни 960fps кадри во секунда, како и додатокот Super Night Scene за перфектни пејсажни слики во текот на ноќта кога осветленоста е многу слаба.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}