Познато е кога официјално ќе пристигне Lenovo Z5s

Објавено на 07.12.2018 во НовостиПознато е кога официјално ќе пристигне Lenovo Z5s

Иако се очекуваше Lenovo на 6 декември официјално да го претстави новиот квалитетен смартфон Lenovo Z5s, до тоа сепак не дојде. Сега излезе нова информација која открива дека Lenovo Z5s официјално ќе биде конечно претставен на 18 декември. 

Засега за Lenovo Z5s познато е само дека ќе има три главни камери на задната страна, модерен дизајн, иновативен Full дисплеј со големина од 6,39 инчи и една селфи камера која најверојатно ќе биде вградена во екранот.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}