Што доби Huawei Mate 20 Pro со новата надградба?

Објавено на 08.12.2018 во НовостиШто доби Huawei Mate 20 Pro со новата надградба?

Huawei Mate 20 Pro доби нова софтверска надградба која е насочена кон подобрување на генералните перформанси со фокус на камерата и биометриката, а исто така вметната е и ноемвриската безбедносна надградба за заштита од сите можни хакерски и малвер закани.

Надградбата за Huawei Mate 20 Pro која тежи половина гигабајт го подобрува квалитетот на сликите на камерата, како и Face Unlock опцијата која се активира преку селфи камерата на предната страна.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}