OnePlus ја пушти Pie надградбата за OnePlus 5 и 5T

Објавено на 26.12.2018 во НовостиOnePlus ја пушти Pie надградбата за OnePlus 5 и 5T

OnePlus ги изненади корисниците на Божиќните празници според Грегоријанскиот календар и ја лансираше надградбата со Android 9.0 Pie за не така старите премиум смартфони OnePlus 5 и OnePlus 5T.

Заедно со новата верзија на оперативниот систем OnePlus 5/5T добиваат и софтверска надградба со сосема нов кориснички интерфејс и бројни подобрувања на перформансите.

 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}