Xiaomi ќе користи тројни камери за премиум моделите

Објавено на 30.12.2018 во НовостиXiaomi ќе користи тројни камери за премиум моделите

Xiaomi за следната генерација на премиум смартфоните ќе користи тројни главни камери на задната страна, како и моќни осум-јадрени Snapdragon 855 процесори.

Овој сетап на хардверот ќе биде применет кај Xiaomi Mi 9 кој треба да пристигне во првиот квартал од 2019 година, како и кај новиот Mi Mix 4 кој е планира за втората половина на годината.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}