Huawei го лансираше поевтиниот Y7 Pro (2019)

Објавено на 01.01.2019 во НовостиHuawei го лансираше поевтиниот Y7 Pro (2019)

Huawei ја прослава новата година со лансирање на новиот и поевтин модел Huawei Y7 Pro (2019) кој е замислен како „помал“ брат на неодамна претставениот Huawei P Smart (2019).

Huawei Y7 Pro (2019) пристигна со 6,26 инчен LCD дисплеј со HD + резолуција, размер од 19:9, селфи камера од 16 мегапиксели вградена во засек во вид на капка во самиот екран, работи со осум-јадрен Snapdragon 450 процесор, 3 GB RAM, 32 GB основна меморија, како и одлична батерија со голем капацитет од 4000 mAh.

Исто така Huawei Y7 Pro (2019) располага со дуо главна камера со два сензора од 13+2 мегапиксели, го користи интерфејсот EMUI 8.2 кој е базиран на Android Oreo, а ќе се продава на селектирани пазари по цена од 150 евра.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}