Први детали за Xiaomi Redmi Note 7

Објавено на 04.01.2019 во НовостиПрви детали за Xiaomi Redmi Note 7

Xiaomi подеднакво посветено работи на развој на сите класи на смартфони, па затоа со нетрпение се очекува и новата фаблет серија со пониска цена.

Благодарение на сајтот на кинеската агенција TENNA за прв пат се откриваат детали за претстојниот Xiaomi Redmi Note 7 кој треба да понуди многу солидни перформанси.

Засега за Xiaomi Redmi Note 7 е познато дека ќе има 6.3 инчен Full дисплеј, вградена селфи камера во екранот, двојна главна камера со сензор од 48 мегапиксели на задната страна и одлична батерија со капацитет од 3900 mAh.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}