Видео: Huawei P30 прикажан од сите агли

Објавено на 07.01.2019 во НовостиВидео: Huawei P30 прикажан од сите агли

Благодарение на досега протечените слики направено е првото рендер видео од претстојниот супер смартфон Huawei P30 кој е прикажан од сите агли со што се дава одличен поглед на неговиот модерен дизајн.

Huawei P30 ќе има 6 инчен Full дисплеј со целосна искористеност на предната површина, вградена селфи камера во „капка“ на горната страна, 3.5 милиметарски аудио влез за слушалки на врвот, USB Type C приклучок на дното, тројна главна камера со LED блиц поставена на задната страна и боја на маската која се „прелива“ под различен агол на светлина.

Huawei P30 според досегашната пракса на кинескиот бренд би требало официјално да пристигне во текот на март.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}