Маска за Moto G7 открива дека смартфонот доаѓа наскоро

Објавено на 07.01.2019 во НовостиМаска за Moto G7 открива дека смартфонот доаѓа наскоро

Нови маски наменети за претстојниот смартфон од средната класа Moto G7 откриваат дека уредот е се поблиску до официјален пласман, односно дека неговиот дизајн е финиширан и дека се познати техничките спецификации.

Маската за Moto G7 е прикажан на сајтот за онлајн продажба Aliexpres при што може да се потврди досегашното тврдење за изгледот и димензиите на смартфонот.

Moto G7 ќе има 6 инчен целосен дисплеј со минимална рамка, вградена селфи камера на врвот, 3.5 милиметарски аудио влез, USB Type C конектор, квалитетен звучник и двојна селфи камера.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}