И Samsung Galaxy S10 Lite ќе работи со Snapdragon 855

Објавено на 08.01.2019 во НовостиИ Samsung Galaxy S10 Lite ќе работи со Snapdragon 855

Lite моделот на претстојниот Samsung Galaxy S10 се очекува да биде поевтин, но тоа не значи дека ќе биде послаб и дека ќе има ограничени перформанси. Доказ за тоа е и првиот бенчмарк тест на Samsung Galaxy S10 Lite за кој се открива дека ќе работи со супер моќниот осум-јадрен Snapdragon 855 процесор.

Според сајтот Geekbench, новиот Samsung Galaxy S10 Lite со постигна 1986 поени на тестот за работа на едно јадро и импресивни 6266 поени за комбинирана работа на сите осум јадра на процесорот.

Samsung Galaxy S10 Lite исто така ќе има 6 GB RAM, најмалку 64 GB основна вградена меморија и Android 9.0 Pie оперативен систем, а се очекува да биде промовиран со целото трио на 20 февруари.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}