Alcatel го претстави евтиниот 1x со дуо камера

Објавено на 09.01.2019 во НовостиAlcatel го претстави евтиниот 1x со дуо камера

TCL претстави нов евтин модел на Alcatel кој има неколку модерни елементи како Full дисплеј со 720p + резолуција и дуо камера. Новиот Alcatel 1x чини околу 120 евра и иако изгледа освежено, во суштина и натаму ги има истите хардверски постапки на евтините уреди на Alcatel.

Alcatel 1x доаѓа со 5,5 инчен дисплеј со размер од 18:9, работи со четири-јадрен MediaTek MT6739 процесор од 1,5 GHz, има 2 GB RAM, 16 GB основна вградена меморија, дуо камера составена од главен сензор од 13 мегапиксели со додатен сензор за длабочина од 2 мегапиксели, 3000 mAh батерија и Android 8.1 Oreo оперативен систем.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}