Xiaomi по стапките на Huawei ќе го издвои Redmi брендот

Објавено на 11.01.2019 во НовостиXiaomi по стапките на Huawei ќе го издвои Redmi брендот

Xiaomi воведе нова маркетинг стратегија која е многу слична на стапките на Huawei кој претходно го издвои брендот Honor како посебна единица со поевтини смартфони.

Xiaomi тоа ќе го направи со серијата Redmi која сега ќе стане нивни издвоен суб-бренд исто така наменет за поевтини смартфони кои се доволно моќни и квалитетни.

За таа цел извршниот директор Леи Џун го претстави и новото лого на Redmi by Xiaomi.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}