Samsung Galaxy A7 (2017) наскоро ќе стигне до Android 9 Pie

Објавено на 12.01.2019 во НовостиSamsung Galaxy A7 (2017) наскоро ќе стигне до Android 9 Pie

Samsung Galaxy A7 смартфонот кој е стар веќе две години наскоро би можел да стигне до најновата верзија на оперативниот систем Android 9 Pie и со тоа да ги добие најновите софтверски новитети, подобрувања на перформансите и нови функции.

Прв доказ за ваквата намера на Samsung пристигна од првиот бенчмарк тест на Samsung Galaxy A7 (2017) со Android 9 Pie систем на Geekbench сајтот.

Претходно Samsung направи напори да ја надгради премиум понудата на смартфони со Android 9 Pie меѓу кои Samsung Galaxy Note 8 и 9, како и Samsung Galaxy S8 и S9, па сега на ред би биле поевтините смартфони од средната класa.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}