Xiaomi се пофали со врвната градба на евтиниот Redmi Note 7

Објавено на 12.01.2019 во НовостиXiaomi се пофали со врвната градба на евтиниот Redmi Note 7

Xiaomi се пофали дека стартот на суб брендот Redmi со првиот самостоен смартфон Redmi Note 7 е речиси идентичен според стандардите во премиум класата без оглед што овој модел е значително поевтин.

Redmi Note 7 е изработен со многу квалитетни материјали, а сите ранливи точки како влезот за nanoSIM картичката, камерата, USB Type C конекторот и аудио влезот се засилени за да нема навлегување на вода и прашина.

Redmi Note 7 е фантастичен фаблет со 48 мегапикселна главна камрра, 6.3 инчен Full дисплеј, 6 GB RAM и батерија со капацитет од 4000 mAh.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}