Huawei официјално со P Smart 2019 во Македонија

Објавено на 22.01.2019 во НовостиHuawei официјално со P Smart 2019 во Македонија

Huawei официјално и пред македонската јавност го претстави новиот квалитетен модел од високата средна класа P Smart 2019 кој од неодамна е глобално достапен.

Станува збор за одличен смартфон со 6,2 инчен Full дисплеј, осум јадрен Kirin 710 процесор, двојна главна камера на задната страна со 13+2 мегапиксели, 3 GB RAM меморија како и батерија со капацитет од 3400 mAh.

Главната камера има поддршка за вештачка интелигенција за поставување на различни ефекти и анимации па така ќе имате многу забава при правењето фотографии во различни сценарија.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}