Motorola најавува евент за 7 февруари, изгледа дека го открива Moto G7

Објавено на 23.01.2019 во НовостиMotorola најавува евент за 7 февруари, изгледа дека го открива Moto G7

Motorola почна да праќа покани за евентот што ќе го одржи на 7 февруари во Бразил, на кој најверојатно Moto G7 ќе дебитира. Motorola Moto G7 линијата ќе биде најскапиот модел од средната класа на смартфони од компанијата, заедно со четири други модели: Moto G4 line, Moto G7 и поголемиот Moto G7 Plus. 

На нив ќе им се придружи ценовно прифатливиот смартфон Moto G7 Play и тотално новиот модел Moto G7 Power. Moto G7 Play и Moto G7 Power ќе бидат со Snapdragon 632 процесор, и огромна батерија од 5,000mAh. Кога станува збор за поскапите Moto G7 и Moto G7 Plus, тие ќе имаат Snapdragon 660 процесор, две задни камери и засек во дизајнот од предната страна во форма на солза. Се очекува од Moto G7 Play и Moto G7 Power да чинат околу €149 ($169) €209 ($238) на повеќето европски пазари, додека Moto G7 и G7 Plus ќе бидат €249 ($283) и €299 ($340). 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}