Moto G7 Plus располага со тенки рамки, излегоа реални слики

Објавено на 30.01.2019 во НовостиMoto G7 Plus располага со тенки рамки, излегоа реални слики

Неколку реални слики се објавени со Moto G7 Plus од страна на 91mobiles. На сликите може да се види моделот од сите страни со дизајнот. Може да се види корисничкиот интерфејс на Moto G7 Plus и заклучениот екран на телефонот.

Moto G7 Plus ќе биде најдобриот телефон што ќе биде откриен од повеќето модели на 7 февруари. Има масивен 6.2-инчен дисплеј со мал засек во форма на капка вода. На задната страна има сензор за отпечатоци под логото на Motorola, како и двоен сетап на камерата, со 16MP задна камера+5MP сензор за длабочина. Moto G7 Plus под хауба ќе има Snapdragon 636 процесор, 4GB или 6GB RAM или 64GB внатрешна меморија, а неговата цена се очекува да биде $350.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}