Huawei ќе нападне со „5G асот“ на превиткување на 24 февруари

Објавено на 02.02.2019 во НовостиHuawei ќе нападне со „5G асот“ на превиткување на 24 февруари

Huawei конечно го лансира својот смартфон со дисплеј на превиткување, а датата што ја закажа е 24 февруари. Настанот ќе биде одржан пред официјално да почне MWC 2019 во Барселона, најавено е преку Twitter профилот на кинеската компанија.

На фотографијата од рекламата може да се види телефонот на превиткување. Тоа што е од исклучителна важност, освен дизајнот, Huawei го направил телефонот со 5G технологија, без разлика на тоа што инфраструктурите за 5G уште не се финиширани. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}