Huawei P30 Lite ќе пристигне со тројна задна камера и Kirin 710

Објавено на 06.02.2019 во НовостиHuawei P30 Lite ќе пристигне со тројна задна камера и Kirin 710

Протекоа нови информации за Huawei P30 Lite, за кого експертите сметаат дека ќе има резолуција од 2312х1080 пиксели, а дизајнот ќе биде со засек во форма на капка.

Големината на дисплејот ќе биде 6 инчи, а под хауба ќе има Kirin 710 процесор, со Android 9.0 Pie оперативен систем и сензор за отпечатоци на прсти од задната страна. P30 Lite ќе има три камери од задната страна од 20MP+16MP+2MP. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}