Huawei го резервира своето шоу со P30 серијата за крајот на март

Објавено на 07.02.2019 во НовостиHuawei го резервира своето шоу со P30 серијата за крајот на март

Како што и другите компании, LG, Samsung и Sony, одлучија да ги претстават новите смартфони на Mobile World Congress (MWC) подоцна овој месец, Huawei нема да ја открие својата нова линија од P30 дури до крајот на март. Очигледно кинескиот бренд сака да ја има својата чест и шоуто на крај.

Huawei Poland потврди дека P30 ќе биде официјално претставен на крајот на март во Париз, Франција. На крајот на март, оваа година, Huawei ќе ги презентира најновите смартфони од P серијата во Париз. Оваа вест не е нова, затоа што и претходната P20 серија беше претставена минатата година во исто време. P30 серијата ќе биде со OLED дисплеи, импресивни камери и моќни процесори со многу RAM.

Автор: Aleksandar Stankov
 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}