Samsung ќе лансира нов Active смарт часовник

Објавено на 07.02.2019 во НовостиSamsung ќе лансира нов Active смарт часовник

Samsung Mobile наскоро заедно со смартфонот Galaxy S10 најверојатно ќе лансира нов смарт часовник кој ќе биде наменет за физички активни корисниците за фитнес и спортување.

Новиот Samsung Galaxy Watch Active кој ќе биде водоотпорен, со вградени сензори за следење на виталните функции на корисникот, 1.3 инчен дисплеј со резолуција од 360p, LTE мобилна конекција, GPS и NFC.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}