И Sony Xperia XA 3 ќе има CinemaWide дисплеј

Објавено на 08.02.2019 во НовостиИ Sony Xperia XA 3 ќе има CinemaWide дисплеј

Откако протекоа информации дека новиот премиум смартфон Xperia XZ4 ќе располага со најиновативен CinemaWide дисплеј слични детали излегоа и за поевтиниот модел Sony Xperia XA 3.

Според новите информации Xperia XA 3 исто така ќе има CinemaWide дисплеј со размер од 21:9, но со понизок степен на резолуција од 1080 х 2560 пиксели. 

Sony Xperia XA 3 ќе има и нешто поскромен процесор, 6 GB RAM, но квалитетни адути во камерата и батеријата.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}