Samsung потврди - "Unfold" ќе има на 20 септември

Објавено на 11.02.2019 во НовостиSamsung потврди - "Unfold" ќе има на 20 септември

Samsung Mobile официјално потврди дека на 20 септември на големиот Unpack настан покрај трите нови Samsung Galaxy S10 смартфони ќе пристигне и флексибилниот смартфон на преклоп Samsung Galaxy Fold.

Иновативниот Samsung Galaxy Unfold на два наврати беше неофицијално прикажан зад затворени врати па така за десетина дена за прв пат ќе биде прикажан пред целата јавност. 

Samsung Galaxy Fold ќе има два дела на екранот со 4.5 и 7.3 инчи кои ќе може да се користат заедно со искористеност на целата предна површина или пак склопен со преглед на еден екран.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}