Xioami Mi Fold ќе биде најевтиниот смартфон со екран на преклоп

Објавено на 16.03.2019 во НовостиXioami Mi Fold ќе биде најевтиниот смартфон со екран на преклоп

Xiaomi во втората половина на годинава ќе го лансира својот флексибилен смартфон со екран на преклоп чија главна предност ќе биде цената, односно ќе чини двојно поевтино од Samsung Galaxy Fold и Huawei Mate X кои чинат над 2000 долари,

Според најновите информации Xiaomi Mi Fold ќе се продава по прифатлива цена за оваа нова категорија на смартфони од 999 долари, а притоа ќе понуди различен механизам на отворање и склопување на екранот на преклоп со две крила од внатре кон надвор.

Без оглед на ниската цена Xiaomi Mi Fold ќе има многу моќен хардвер предводен од осум-јадрениот Snapdragon 855 процесор одлични спецификации.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}