Huawei P30 Pro прикажан во бојата на изгрејсонцето

Објавено на 16.03.2019 во НовостиHuawei P30 Pro прикажан во бојата на изгрејсонцето

На точно десет до официјалната промоција од претстојниот Huawei P30 Pro протече нова слика која премиум смартфонот го прикажува во одлична боја на изгрејсонцето (Sunrise Red), како вистинско освежување на досегашната визуелна понуда на смартфони од оваа серија.

Huawei Mate Pro 30 заедно со обичниот модел ќе бидат претставени на 26 март во Париз и од нив се очекува да го дадат одговорот дали Samsung Galaxy S10 ќе биде единствен владетел на пазарот во првата половина од годинава.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}