Samsung Galaxy A7 (2018) доби одлична надградба со Android Pie

Објавено на 17.03.2019 во НовостиSamsung Galaxy A7 (2018) доби одлична надградба со Android Pie

Samsung Mobile ја лансираше Android Pie надградбата за ланскиот смартфон од средната класа Galaxy A7 (2018), кој сега има многу подобар софтвер со повеќе новитети кои корисниците повеќе од сигурно ќе ги израдуваат.

Samsung Galaxy A7 (2018) со новата Android Pie надградба покрај подобрување на безбедноста, приказот на нотификациите и постабилни перформанси, исто така доби надградба со новиот One UI интерфејс на Samsung.

Автор: Aleksandar Stankov


Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}