Колку добар ќе биде Poco F1 Lite?

Објавено на 17.03.2019 во НовостиКолку добар ќе биде Poco F1 Lite?

Poco F1 Lite ќе биде нов модел од посебната Pocophone линија на смартфони на Xiaomi замислена како многу поевтина од конкурентите, а притоа со одлични спецификации и моќни перформанси.

Сега на ред е пласманот на Poco F1 Lite кој секако ќе биде поевтин од првиот модел, но со тоа ќе има и одредени скратувања во хардверот. Според првиот тест на Poco F1 Lite направен на Geekbench сајтот се открива дека смартфонот ќе има солиден осум-јадрен Snapdragon 660 процесор и 4 GB RAM, што е одлична комбинација за добри перформанси.

Poco F1 Lite на Geekbench постигна 1341 поен на тестот за работа на едно јадро на процесорот, и 4830 поени при симултана работа на сите осум-јадра. Секако, ова е тест со почетната верзија на Poco F1 Lite, па така се уште има простор за напредок на моделот.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}