Протече видео со Samsung Galaxy Fold, кое покажува се

Објавено на 20.03.2019 во НовостиПротече видео со Samsung Galaxy Fold, кое покажува се

И покрај тоа што Galaxy Fold беше претставен на MWC 2019, Samsung го третира лансирањето со претпазливост. Јужнокорејскиот гигант минатиот месец не покажа ништо посебно со уредот и го затвори во кутијата. Samsung не планира да го произведува масовно овој преклопен телефон, кој нема да биде лесно достапен во продавниците исто така.

И покрај сето ова, компанијата објави официјално видео од 4 минути со Galaxy Fold минатиот месец. Меѓутоа, денешното hands-on видео со Galaxy Fold се појави онлајн од SamMobile.Погледнете што се случува со него и како се ракува.

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}