Samsung Galaxy A20 официјално излегува со солидни перформанси

Објавено на 20.03.2019 во НовостиSamsung Galaxy A20 официјално излегува со солидни перформанси

Samsung ќе ја заокружи Galaxy A серијата со четири модели во наредните месеци, при што веќе три модели се лансирани на пазарот: Galaxy A10, A30, и A50. Телефони.мк веќе има фотографија од Galaxy A50:

Новиот Galaxy A20, е лансиран само во Русија, каде веќе може и да се купи. Galaxy A20 има 6.4-инчен Super AMOLED дисплеј и двојна задна камера од 13 + 5 мегапиксели, исто како што има и секундарна предна камера од 8-мегапиксели.

Располага со Exynos 7884 т.е. Snapdragon 450 процесор, Android 9 Pie, т.е. Samsung One UI, 3GB RAM + 32GB меморија, која може да се зголеми и до 512GB преку microSD картичка. Неговата батерија ќе биде 4,000mAh, што е навистина одлично. Неговата цена би требало да биде до $215 .

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}