LG го одложува V50 ThinQ 5G, му потреба повеќе време за хардверот

Објавено на 17.04.2019 во НовостиLG го одложува V50 ThinQ 5G, му потреба повеќе време за хардверот

Првиот 5G смартфон на LG, V50 ThinQ 5G требаше да дебитира во Јужна Кореја на 19 април. LG најави дека V50 ThinQ 5G треба да биде достапен на домашен терен за 1,100 долари. 

За жал, V50 ThinQ 5G нема да излезе на 19 април како што беше најавено, LG само што потврди дека излегувањето на новиот модел се одложува. Очигледно е дека на јужнокорејската компанија и треба повеќе време за да го оптимизира новиот хардвер со Qualcomm Snapdragon 855 процесор и 5G модем. 

 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}