Направен првиот бенчмарк тест со Huawei Honor 20

Објавено на 15.05.2019 во НовостиНаправен првиот бенчмарк тест со Huawei Honor 20

Honor 20 на суб-брендот на Huawei за прв пат се појавува на бенчмарк тест на сајтот на Geekbench со што се откриваат првите клучни детали за неговиот хардвер.

Honor 20 ќе работи со осум-јадрен Kirin 980 процесор и 6 GB RAM, како и Android 9.0 Pie оперативен систем.

На бенчмарк тестот Honor 20 постигна 3278 поени со работа со само едно јадро и 9709 поени при активирање на сите осум јадра, што ветува одлични перформанси.Прочитајте повеќе:


 
Најнови телефони
 
  • Watch Edition Series 3
  • Watch Series 3
  • Watch Series 3 Aluminum
  • Watch Edition Series 2 42mm
  • Watch Series 2 42mm
  • Watch Edition Series 2 38mm
  • Watch Series 2 38mm
  • Watch Series 2 Aluminum 42mm
  • Watch Series 1 Aluminum 42mm
  • Watch Series 2 Aluminum 38mm
 


{}